Skip to content

Co je Wim Hof Metoda?

bg-video-blanka

Je to čistá příroda. Jsme to my sami. Studená voda a hluboký dech není nic nového. Lidstvo tyto techniky používá odpradávna. Wim Hof svým poznáním oba prvky zkombinoval a přidal důležitý stupeň mentálního nastavení. Ten posiluje individuální schopnost postavit se strádání, stresu a z něj plynoucích nemocí. S pomocí metody se znovu naučíte být v souladu sesvým tělem a myslí. Můžete zpracovat reakce, bolesti a rány, hojit se mentálně i fyzicky. To není málo.

Individuální schopnost postavit se krizové situaci je daná mnoha okolnostmi. Jsou mezi námi i ti, kteří to umí úplně přirozeně, většina z nás se to musí naučit. Moderní věda dokáže hodně, umí poháhat, ale neměla by přebírat odpovědnost za nás samotné. Řekněte sami: Když si zlomíte nohu, lékaři vám ji dají do dlahy. Funguje jako opora, uleví tělu, aby se nenamáhalo v místě, které potřebuje správně srůst, určí mu směr a cíl jeho léčby. Po pár týdnech vám dlahu sundají a vy se musíte postavit zpět na nohy. Když se to povede, jste uzdraveni. Kdybyste ale náhodou dlahu zapoměli sundat, bude vaše noha neustále slábnout, ztratí schopnost výživy i pohybu a dost možná o ni přijdete. Odkládejme dlahy včas!


„Mezi nádechem a výdechem leží možná budoucnost.“
Reshad Feild, britský hudebník a mystik

Základní pilíře metody

Nastavení mysli

propojené s přijetím zodpovědnosti za sebe a svůj život, za vše co mne obklopuje.

Chlad

jako velký učitel koncentrace a nekopromisní ukazatel v jakém stavu je můj vnitřní svět.

Dech

velký pomocník při využití potenciálu a možnosti tvorby vlastního života.

Kdo je to Wim Hof?

Wim Hof je známý jako ICEMAN, protože dosáhl mnoha rekordů v chladném počasí. V kraťasech vylezl na Kilimandžáro a Everest (7830 m), naboso uběhl půlmaraton za polárním kruhem a vydržel ponořený v ledu více než 112 minut. Wim Hof se propojil se sílou přírody a snaží se podělit o svůj objev se světem. Je přesvědčen, že každý je schopen využít svůj vlastní potenciál, aniž by musel podstoupit desítky let studia, cestování a výzev. Vyvinul metodu Wim Hof, která je přirozenou cestou k optimálnímu stavu těla, mysli a ducha.

Wimova mantra zní: „Co dokážu já, dokáže každý.“

Metoda Wima Hofa je vyhledávána po celém světě. Má fanoušky u  profesionálních sportovců a známých osobností, umožnila ovládat své tělo a mysl a dosáhnout mimořádných úspěchů.
blanka-s-wim-hofem

Mimořádné úspěchy Wim Hofa

Uběhl celý maraton v Namibijské poušti bez pití.

Uběhl celý maraton v Namibijské poušti bez pití.

Výstup na Everest v kraťasech

Výstup na Everest v kraťasech

Půlmaraton za polárním kruhem naboso a v šortkách

Půlmaraton za polárním kruhem naboso a v šortkách

To, co dokáže „ledový muž“ Wim Hof, věda dlouho považovala za NEMOŽNÉ. Roku 2011 vyšla vědecká studie  Radboudovy univerzity. (Článek: Vliv koncentrace /meditace na aktivitu autonomního nervového systému a vrozenou imunitní odpověď – M. Kox, M. Hopman, P. Pickkers. et al. – Radboud University Medical Center) Tato vědecká studie prokázala, že Wim Hof dokázal praktikováním své metody dobrovolně ovlivňovat svůj autonomní nervový systém a následně i imunitní systém. Studie publikovaná v časopisech Nature a PNAS, byla milníkem v důvěryhodnosti metody Wima Hofa a vedla ke změnám v učebnicích biologie a ke zvýšení zvědavosti vědců. Od té doby bylo publikováno mnoho výzkumů a metoda Wima Hofa je nadále vědecky zkoumána po celém světě pro své četné fyzické a duševní přínosy. Výzkum pokračuje dodnes na několika univerzitách po celém světě, mimo jiné v oblasti účinků deprese, dlouhověkosti a zánětů.

Jak jsem poznala Wim Hofa a jeho metodu

 

Když se dnes podíváte kolem sebe, potkáte Wim Hofa a jeho proslavenou metodu doslova na každém rohu. Internetové návody, videa, knížky, rozhovory, to jsou desítky možná statisíce odkazů, které se nám snaží říci všechno hned a najednou. To nejdůležitější přitom často zanikne. Osobní zkušenost. Sama jsem měla to štěstí, že jsem Wim Hofa poznala jako člověka mnohem dřív a pochopila nejen jeho způsob myšlení, ale na vlastní oči zažila i reakce na nečekané situace, které se během našich kurzů odehrály. Bylo mi hned jasné, jak osobní musí práce s klientem být. Každý totiž metodu vnímáme jinak a každý instruktor v ní zanechá svůj neopakovatelný otisk. Tak to prostě je.

ice-cubes

Ráda stanu průvodcem Vašeho poznání.

© BlankaHaskova.cz 2022 | Designed by Patron Production